قتل برای حروم‌زاده‌هایی عوضی‌ای مثل تو که تو پر قو بزرگ شدن و هر شب قبل خواب شب بخیر ننه باباشون رو شنیدن و صبح با لبخند معشوقشون بیدار شدن یه چیز عجیب غریبه. شما لعنتی‌هایی که یه جوری از کشتن صحبت می‌کنین که انگار دارین در مورد چرک و کثافت زخم عفونت کرده حرف می‌زنین. فکر می‌کنین مردن به دست آدم‌ها فرق می‌کنه با مردن به دست خدایی که سرش شلوغ‌تر از رسیدگی به این گه‌دونی که ما رو توش ول کرده.۱ اما برای من کشتن هیجانش کمتر از یه شب تا صبح گذروندن با یه لکّاته‌ی روس تو محله‌های کثافت این شهره. نیاز به دلیل مهم و پیچیده‌ای ندارم که این چاقو رو توی شونه‌ی لعنتیت که رنگ آفتاب رو فقط توی ساحل دیده فرو کنم. کافیه حوصله‌م از اون قیافه‌ی مزخرفت سر بره تا جوری با مشت صورتت رو آش و لاش کنم که شبیه بشه به نقاشی‌هایی که آخر هفته با دوست‌دخترت تو گالری‌های اعیونی می‌بینین. یا کافیه از تن صدات خوشم نیاد تا سه تا گلوله حروم شکم پر از کثافتت بکنم تا همه‌ی اون غذاهای لوکسی که تو هفته‌ی قبل خوردی از سوراخ‌های جدیدت بزنن بیرون. یا مثل الان حوصله‌م سر رفته باشه و فقط تو و این چوب بیس‌بال کنارم باشین.


تکلمه: خون برای زندگی‌اش مثل کود شده بود.۲


شناسه: با احترام به ریچارد کوکلینسکی۳ و مقتول‌هایش.


پی‌نوشت:
۱- دبورا: می‌دونی عزیزم، آدم‌های توی دنیا خیلی بیشتر از اونین که خدا بتونه به همه‌شون برسه. برای همین خودمون باید هوای همدیگه‌رو داشته باشیم.
مرد یخی (آیس‌من)
ساخته‌ی آریل ورومن
۲- خون برای زندگی تو مثل کود شده پاسکو‌آل
خانواده‌ی پاسکوآل دوآرته
نوشته‌ی کامیلو خوسه سِلا
۳- نام آدم‌کشی‌ست آمریکایی ملقب به آیس‌من یا مرد یخی. او از سن سیزده سالگی تا پنجاه و یک سالگی، بیش از ۱۰۰ قتل مرتکب شد.